У яких випадках треба видаляти зуби мудрості

Зуби мудрості розташовані з обох боків кожного зубного ряду. Серед усіх 32 зубів ця четвірка викликає найбільше проблем.

Складність їх прорізування і проблеми, що при цьому виникають, обумовлені:

  • пізнім зростанням . Зазвичай зуби мудрості формуються і починають прорізуватись у 18–28 років. Трапляється, що повністю сформовані зуби залишаються в яснах до зрілого віку. Зміни, що викликаються зубом, досить болісні, і часто вимагають хірургічного втручання;
  • неправильним напрямом зростання . Зуби мудрості – сусідні зуби, що замикають, прилягають до них тільки з одного боку. Внаслідок цього напрямок їх проростання/прорізування може виявитися абсолютно непередбачуваним, і «шукати» зуб доведеться за допомогою рентгенівського знімка. Таке відхилення називається дистопією.

Показання для видалення зубів мудрості

1. Неправильний напрямок прорізування . Зуб травмує щоку, язик, ушкоджує тканини інших зубів. зуби мудрості, що прорізуються в напрямку сусідніх зубів, тиснуть на них і зрушують. Утворюється скупченість, у результаті якої у місцях контакту зубів згодом порушується практично весь зубний ряд.

2. Глибока поразка карієсом . Зуби мудрості розташовані по краях зубних рядів, а їх коріння найчастіше має складну та варіабельну форму/анатомію. Вони ростуть у різних напрямках, заплітаються та скручуються у вузли. Їх якісне очищення та пломбування утруднені, а іноді практично неможливі.

Щорічний лікарський огляд дозволить своєчасно виявити та запобігти розвитку більшості стоматологічних проблем.

Інші статті