Одноетапна імплантація зубів

Для людей, робота яких пов’язана із спілкуванням, дуже важливо зберігати гарну посмішку. Втрата зуба в «зоні посмішки» створює не лише функціональні незручності, а й змушує людину комплексувати.

На щастя, сьогодні ця проблема вирішується дуже швидко завдяки такій унікальній методиці, як одномоментна імплантація зубів.

Потрапивши до кабінету стоматолога, ви можете почути й інші назви даної операції: вам може бути запропонована миттєва, експрес або одноетапна імплантація, що, по суті, означає те саме. Метод базальної імплантації, що передбачає використання імплантатів особливої ​​форми, також дозволяє встановити штучні зуби в короткі терміни — буквально за один візит до лікаря.

Сама собою імплантація – це процедура вживлення в щелепу металевого штифта, який гратиме роль кореня для штучного зуба. Терміни роботи в даному випадку залежать не так від лікаря, як від конкретного організму – швидкості, з якою метал міцно обросте кістковою тканиною. Зазвичай це займає кілька місяців, і імплантація поділяється на три етапи:

 • вживлення штучного кореня, як правило, з чистого титану,
 • формування правильної та здорової ясна навколо майбутнього зуба;
 • фіксація коронки зуба.

При класичному підході пацієнту доводиться налаштуватися на тривалий період лікування: період виконання всіх перерахованих етапів може затягтися до півроку, а іноді ще довше.

Але існує і одноетапна імплантація, коли корінь і коронка будуть встановлені в один день.

Як відбувається імплантація на один етап?

 • Після щадного видалення зуба кістки залишається лунка.
 • У неї вкручується і фіксується титановий штифт.
 • На верхню частину штифта за допомогою спеціального з’єднувача (абатменту) встановлюють зубну коронку.

Процедуру одномоментної імплантації називають безкровною, оскільки для вживлення штучного кореня не потрібне додаткове пошкодження ясна та прилеглих тканин.

 • Для порівняння – при класичній, двоетапній операції двічі виконується розріз ясен: спочатку для вкручування штучного кореня (імплантату), а пізніше – для встановлення у ложі спеціального елемента – формувача. Причому весь час, поки корінь зростатиметься з кісткою (нагадаємо, що йдеться про 2 – 6 місяців), доведеться миритися з відсутністю зуба (коронка ставиться лише на другому етапі).

На даний момент існує кілька методів моментальної реставрації відсутніх зубів в один етап: класичний варіант, імплантація з моментальним навантаженням, базальне встановлення, міні-імплатнація.

Підготовка до імплантації

Установка імпланту – не що інше, як невелика операція, тому перед її проведенням потрібна певна підготовка. Проте стоматологи заспокоюють: проходити комплексне обстеження та складати величезну кількість аналізів не доведеться.

Під час візиту фахівець проводить поверховий огляд ротової порожнини. При необхідності до діагностики підключається ортопед та/або ортодонт – щоб виявити всі можливі проблеми та патології. Остаточні висновки допомагають зробити рентгенографія та комп’ютерна томографія. Найчастіше цього виявляється достатньо, але іноді пацієнту можуть запропонувати пройти додаткове обстеження в інших фахівців.

Пацієнт повинен заздалегідь попередити лікаря про наявні захворювання (наприклад, якщо мають місце гепатит, гормональні розлади, порушення обмінних процесів в організмі, цукровий діабет і т.д.). Як і будь-яких інших випадках при встановленні імплантів є свої обмеження, про що буде сказано нижче.

Одноетапна імплантація зубів: головні переваги

У цьому випадку місце віддаленого природного зуба відразу займає штучний. Зрозуміло, він не відразу зможе переносити такі ж навантаження — для повного вживлення титанового кореня в ясна в середньому знадобиться 4-6 місяців. Але з погляду естетики цей метод дуже зручний: проміжок у ряді зубів закривається за одне відвідування лікаря. Загалом процедура зазвичай займає близько години. Уявіть – у вас запланована важлива зустріч з партнером, публічна презентація, або, можливо, ви збираєтеся побачити: у цих та інших випадках не доведеться соромитися зрадницькій щілини в зубному ряду.

Завдяки експрес методу зменшується травматичність процедури, і як наслідок – коротшає реабілітаційний період. Організму не доводиться витрачати сили на загоєння рани і приживлення (остеоінтеграція) титанового стрижня (штучного кореня) проходить швидше.

Ще один плюс, який забезпечують одноетапні процедури, — економія. За рахунок зменшення кількості візитів до лікаря, пацієнт виграє загалом у ціні.

Це потрібно знати та враховувати

Після видалення зуба навантаження на ділянку кістки зникає і починається поступова демінералізація. У багатьох людей, які давно відсутні свої зуби, кістка з роками зникає. Такий процес називається атрофією. Тому стоматологічна імплантація є найбільш фізіологічно правильним методом відновлення та підтримки здоров’я усієї зубощелепної системи. Двоетапна імплантація (з відстроченим за часом етапом виготовлення постійної коронки) залишається більш прогнозованою методикою порівняно з одноетапною, яка переважно проводиться в естетично значущій зоні.

Одномоментна імплантація зубів: основні протипоказання та ризики

У цілому нині вони відрізняються від загальних протипоказань до імплантації. Операція не проводиться, якщо в організмі є гостре запалення (змінюється швидкість зсідання крові, що може стати причиною кровотечі), при деяких хворобах кісткової системи, діабеті та захворюваннях ендокринної системи. Не можна встановлювати штифт за один етап, якщо у віддаленого зуба занадто широка і велика лунка, і штучний корінь не можна буде надійно закріпити.

Перед імплантацією обов’язково проводиться лікування захворювань пародонту, усунення вогнищ карієсу, при необхідності – реставрація пошкодженої поверхні зубів. Навіть при правильній підготовці та дотриманні рекомендацій лікаря приживлюваність імплантатів з негайним навантаженням не така висока, як з навантаженням (виготовленням коронки) після повної остеоінтеграції (інтеграції та зрощення з кісткою) через кілька місяців.

Можливі ускладнення

За даними статистики, із 1000 встановлених імплантатів не приживаються не більше 20. Імениті виробники зубних імплантатів має найточнішу статистику. Навіть мають відсоток невдач – 0,5-2,5%. При повторній імплантації, ризики першої завжди беруть він виробники і гідні клініки, успішність операції висока. За умови, що проаналізовано усі фактори невдачі. Причиною проблеми можуть бути як індивідуальні особливості організму, і помилки фахівця. Якщо ви плануєте зайнятися відновлення зубів у Харкові, звертайтесь до перевіреної клініки, де вам нададуть гарантії на свою роботу.

Серед найпоширеніших ускладнень при імплантації зустрічаються:

 • Болючість.
 • Набряклість.
 • Кровоточивість ясен.
 • Підвищення температури.

Всі ці симптоми можуть бути тимчасовою природною реакцією організму, але в будь-якому випадку рекомендується негайно відвідати лікаря.

Інші статті