Незважаючи на численні дослідження, зуби все ще залишаються тією частиною організму людини, яка не піддається регенерації.
Тому, при втраті одного, декількох або навіть усіх зубів, на допомогу приходить найпопулярніша і найефективніша на сьогодні стоматологічна послуга — імплантація зубів.
Під час проведення дентальної імплантації на місце відсутнього зуба у кістку щелепи вживлюється штучний титановий корінь, на який надалі кріпиться коронка, яка естетично та функціонально замінює відсутній зуб. У сучасній стоматології існує безліч видів титанового «кореня» зуба, тобто імплантатів, які підбираються фахівцем залежно від конкретної клінічної картини.
Імплантація зубів є хірургічним втручанням, тому має свої показання та протипоказання. Протипоказання та показання до встановлення імплантатів визначаються після проведених діагностичних досліджень та збору анамнезу. Протипоказання можуть бути відносні, які можна усунути виконуючи рекомендації стоматолога, і абсолютні, наявність яких робить проведення процедури імплантації неможливою, оскільки її результати не принесуть бажаного результату або зашкодять стану здоров’я пацієнта. У такому разі слід звернути увагу на інший метод відновлення відсутніх зубів — протезування, яке має набагато менше протипоказань.
Неможливо встановити зубний імплантат за наявності таких патологічних станів:
- хвороби серця;
- збої в роботі ендокринної системи (наприклад, цукровий діабет);
- захворювання нервової системи;
- патологічні новоутворення;
- низьке звертання крові;
- ниркова недостатність;
- непереносимість анестезії;
- залежність від алкоголю чи наркотиків;
- порушення роботи імунної системи;
- ранній вік (імплантати встановлюють з 22 років, після припинення росту щелепи);
- психічні розлади (неврози, шизофренія, психози, недоумство, параноя).
За відсутності абсолютних протипоказань, кваліфіковані фахівці клініки, навіть за наявності певних проблем, зроблять усе можливе, щоб процедура відновлення зубного ряду пройшла успішно та комфортно.