Керамічні коронки

Кераміка – найпопулярніший матеріал для виготовлення зубних коронок. Вона дозволяє створити штучний зуб, на вигляд невідмінний від сьогодення.

Керамічні коронки можна закріпити на основі металевого штифта (з біологічно чистого титану), імплантованого в кістку, або на трохи обточеному зубі. Сточувати верхній шар емалі потрібно для того, щоб з одягненою коронкою зуб по товщині не відрізнявся від нормального.

Керамічна коронка: особливості та переваги

Найчастіше цей матеріал використовують там, де високі вимоги до естетики – у так званій зоні посмішки. Серед головних плюсів цільнокерамічних коронок – можливість залишити нерв у зубі, а отже, він залишиться живим і служитиме власнику необмежено довго.

Оскільки фарфор пропускає промені світла так само, як природна емаль, зуби виглядатимуть повністю натуральними (на відміну від металокерамічних моделей). Щоправда, і вартість керамічної коронки дещо вища. Виділяють кілька основних видів таких зубних протезів, з різною ціною та можливостями.

Фарфорові коронки легші за металокерамічні і звикання до них відбувається швидше. Матеріал чудово переноситься організмом, не викликає алергії. Коронка (керамічна) не дратує прилеглі до неї зсередини тканини зуба, і він тривалий час залишається здоровим та міцним.

Види керамічних коронок без металу

Виділяють три основні види таких конструкцій:

  • коронки з порцеляни;
  • з оксиду цирконію ;
  • з оксиду цирконію, покритого кількома шарами порцеляни.

Найміцнішими вважаються цирконієві конструкції. Керамічна коронка, ціна якої перевершує металокераміку, по кишені не всім, тому в деяких випадках вибирають дешевші моделі із чистої порцеляни.

У ціну входить не тільки сам матеріал, а й робота зі створення форми, яка точно відтворює інші зуби. Використовується технологія комп’ютерного моделювання, а виробництво здійснюється з урахуванням отриманої тривимірної моделі щелепи (як результат сканування зліпка). Для надання міцності майбутньому зубу або зубній конструкції робиться каркас з діоксиду цирконію, на який кілька шарів наноситься фарфор. Якщо необхідні високоестетичні керамічні коронки, ціна, якість та довговічність яких оптимальні, краще звернути увагу на можливості та переваги натуральної порцеляни.

Кожен шар після нанесення піддається впливу високих температур та спеціальних режимів під час запікання. Після того, як порцелянова «глазурь» досягає максимальної твердості, заготівля охолоджується, і наноситься наступний шар – до досягнення потрібної форми, розміру, кольору та прозорості.

Інші статті