Цирконієві коронки

Зуб зруйнований настільки, що не допоможе жодна пломба? Повернути красиву усмішку дозволяють коронки – штучні зуби, відрізнити які від натуральних візуально практично неможливо.

Зубне протезування пройшло довгий шлях еволюції, і якщо колись основна увага приділялася практичному боці, то сьогодні не менш важливим є і естетичне виконання.

Крім добре відомої всім металокераміки у стоматологічних клініках Харкова пацієнтам пропонують коронки із цирконію. Це міцний напівпрозорий мінерал, з якого виготовляються максимально безпечні та комфортні використання протези (штучні накладні зуби), які до того ж чудово імітують натуральну зубну емаль. Можна отримати будь-який відтінок, щоб забезпечити максимальну подібність до інших (натуральних) зубів.

Діоксид цирконію за міцністю не поступається металам, тому цирконієві коронки успішно використовуються для відновлення функції передніх «фасадних», і задніх (жувальних) зубів. Секрет їхньої популярності у здатності імітувати природні тканини та заломлювати світло – приблизно так само, як це відбувається у натурального зуба. Саме це робить коронки із оксиду цирконію незамінними в естетичній стоматології.

У яких випадках підійде коронка цирконієва?

 • Зубний ряд далекий від ідеального? Давно мрієте про голлівудську посмішку? Удосконалити зуби можна за допомогою вінірів – спеціальних накладок, що приклеюються на передню поверхню. Цей метод застосовують для догляду за зубами, ураження яких сягає 35-60%.
 • Один чи кілька зубів зруйновано, залишилося тільки коріння? Встановивши штифти, стоматолог наростить так звані кукси, які можна заховати під гарними глянцевими цирконієвими коронками – ніхто не здогадається, що це лише імітація справжнього зуба. Коронки використовують у випадках, коли зуб зруйнований на 60% і більше.
 • Декілька зубів довелося повністю видалити? У такому разі відновити зубний ряд можна за допомогою імплантатів або «містків», які вінчати знову ж таки, будуть ефектні зубні протези з цирконію.
 • Цей варіант – відмінне рішення для пацієнтів, які страждають на алергію на металеві зубні коронки (у тому числі на металокераміку). Циркон – це біосумісний гіпоалергенний матеріал.

Головні переваги та недоліки коронок з діоксиду цирконію

 • У порівнянні з металевими сплавами ці зубні конструкції навіть міцніші, тому коронку можна зробити тоншою і менше обточувати поверхню сусідніх зубів.
 • Візуально здоровий зуб і його штучного сусіда розрізнити можна тільки при дуже уважному огляді у стоматолога. При спілкуванні, посмішці, у розмові зуби виглядатимуть однаково та природно.
 • Коронки з цирконію дуже легкі, тому до них легше звикнути як до своїх рідних зубів.
 • На відміну від металевих аналогів, природний мінерал не окислюється і дає характерного металевого присмаку в роті.
 • Не викликає жодних реакцій з боку імунітету і абсолютно інертний у біологічному сенсі

Цей ідеальний матеріал має лише один недолік – відносно висока вартість. Саме тому їх найчастіше використовують на передніх зубах, де головний критерій – естетика.

Як робиться цирконієва коронка?

Насамперед, робляться зліпки потрібної ділянки щелепи, зуба (вже обточеного та підготовленого) та сусідніх з ним. Зліпки скануються, створюється тривимірна комп’ютерна модель. Програма розраховує всі параметри майбутнього зуба і за цими розрахунками з дуже високою точністю створюється зліпок основи майбутньої конструкції. Готова основа запікається у спеціальних апаратах за високої температури, на неї тонкими шарами наносять медичну порцеляну або кераміку. Кожен із шарів обпалюють у спеціальних високотехнологічних дентальних печах, забезпечуючи його високу твердість.

Готову коронку кріплять за допомогою тимчасового цементу – щоб протягом «тестового періоду» визначити, чи правильно підібрано форму. Якщо все гаразд, коронку з цирконію кріплять на незмінний цемент.

Етапи протезування цирконієвими коронками

 • Підготовка порожнини рота. Сюди може входити лікування карієсу, видалення нервів, пломбування коріння, лікування періодонтиту, встановлення штифтів, імплантування імплантів, обточування зубів і т.д. У кожному випадку санація проводиться індивідуально і необхідність проведення тих чи інших процедур визначається лікарем. Перевага використання цирконію – щадне обточування зуба, оскільки товщина каркаса такої коронки зазвичай становить 0,3 – 0,4 мм.
 • Підготовка зліпків. Проводиться лазерне сканування порожнини – це необхідне отримання віртуальної моделі щелепи.
 • На підставі змодельованого зліпка створюється коронка (цей процес проводиться в автоматизованому режимі).
 • Готові коронки встановлюються підготовлені зуби.

Скільки часу знадобиться для того, щоб упорядкувати зубний ряд, може сказати тільки фахівець. Якщо йдеться про один зуб, у якого збереглася хороша основа, весь процес (з урахуванням виготовлення коронки) займе не більше 2 тижнів. Якщо доводиться вживляти імплантати, потрібно набратися терпіння на кілька місяців.

Цирконієві коронки: відгуки та вартість

За відгуками клієнтів, цей матеріал – найкращий на сьогодні варіант у плані естетики. Якщо потрібно, щоб зламаний чи потемнілий передній зуб виглядав як новий або мав анатомічно правильну форму, вибирайте саме цирконій. Він гарантує ідеальний зовнішній вигляд та більш високу, в порівнянні з іншими керамічними матеріалами, міцність.

Головна причина – чому використання даного матеріалу в Харкові поки не стало таким самим поширеним, як металокераміка – це ціна цирконієвого протезування.

Висока вартість послуги пов’язана не так з дорожнечею матеріалів, як із трудомісткістю виготовлення цих конструкцій. Для створення готової коронки потрібно складне обладнання, також підвищені вимоги до кваліфікації стоматолога. Втім, з урахуванням надійності, довговічності та комфорту носіння, витрати на такі конструкції згодом виправдовують себе. Якщо потрібно підлікувати відразу кілька зубів, з метою економії під час створення жувальних зубних протезів можна використовувати металокераміку – задні коронки все одно не видно під час розмови.

Інші статті