EnglishGermanRussianUkrainian

металеві брекети

Брекети (ортодонтичні скоби) - це універсальний метод лікування аномалій прикусу та інших зубощелепних патологій. Системи брекетів є пластинками, виготовлені з різних матеріалів, і ортодонтичні дуги, які своїм запрограмованим тиском змушують зуби переміщатися в їх правильне фізіологічне положення.

Метал - це найнадійніший матеріал для скоб, недорогий і безпечний. Металеві брекети - найстаріша і класична система, що використовується для корекції прикусу. Їх популярність серед населення досі підтримується завдяки низькій ціні і високій результативності лікування. У їх виготовленні використовуються як залізні брекети (медична нержавіюча сталь), так і інертні дорогоцінні метали або сплави (титан, нікель). Хороший варіант для пацієнтів, схильних до виникнення алергічних реакцій - використання брекетів, виготовлених із золота. Спочатку брекети були саме металевими - кераміка, композитні та сапфірові моделі були розроблені набагато пізніше.

Різновиди металевих брекетів

Крім відмінностей в матеріалі, що використовується для виготовлення брекетів, металеві брекети можуть відрізнятися по локалізації. Системи брекетів можуть фіксуватися на зовнішній поверхні зубів (такі брекети називаються вестибулярними) або на внутрішній поверхні (лінгвальні брекети). Лінгвальні системи повністю вирішують проблему помітності брекетів для оточуючих. Крім цього, металеві брекети можуть бути лігатурними і безлігатурні. Металеві лігатурні брекети вимагають наявності спеціальних еластичних лігатур для кріплення ортодонтичної дуги в пазах брекетів. Такі брекети є застаріваючими і сьогодні практично не використовуються в стоматології. Вони вимагають частих відвідувань лікаря, а також відрізняються збільшеним терміном лікування і слабкою результативністю. На зміну їм приходять безлігатурні (самолігуючі) металеві брекети - вони менш громіздкі, надійніше і показують кращий клінічний ефект і результат лікування.

Металеві брекети: переваги і недоліки

  1. Головний плюс матеріалу - відносно низька вартість. Цей показник залежить ще і від виробника брекетів.
  2. Важлива особливість - максимальна міцність металевих пластин. Ці характеристики повністю компенсуються появою нового покоління скоєних мініатюрних брекетів.
  3. Найкоротший, в порівнянні з іншими моделями скоб, термін лікування (корекції прикусу). Мабуть, це є основною перевагою металевих брекетів перед іншими традиційними брекет-системами. Завдяки дуже низькій силі тертя між пазами в брекетах і ортодонтичної дугою вирівнювання зубів досягається в набагато більш короткі терміни, ніж при використанні керамічних, пластикових або сапфірових брекетів.

Основний мінус - не дуже естетичний вигляд. Правда, це стосується лише вестибулярних (зовнішніх) брекетів. Моделі, розраховані на установку на внутрішній стінці зуба, теж зазвичай робляться з металу, але до них естетичних вимог майже немає. Однак металеві брекети не позбавлені і інших недоліків. При використанні металевих сплавів середнього або низької якості брекети можуть піддаватися корозії і деформації, що, в свою чергу, може привести до пошкодження зубної тканини. Тому при установці брекетів слід застосовувати тільки самі високоякісні метали і їх сплави.

Металева брекет-система: особливості догляду

За зовнішніми (вестибулярними) брекетами доглядати набагато простіше. Правда, робити це потрібно частіше і уважніше - в таких конструкціях нерідко застряють шматочки їжі, і на зовнішній стороні зуба це буде дуже помітно. Схема догляду звичайна: чистка після прийому їжі, періодичне промивання за допомогою іригаторів або полоскання ротової порожнини. Для чищення розроблені спеціальні щітки і йоржики, які допомагають швидко обробити простір між металевою дугою і поверхнею зуба.

Металеві брекети: ціна установки, частота корекції

Якщо матеріал вважається найдешевшим з усіх, які використовуються для створення брекетів, то вартість установки приблизно однакова як у випадку з металом, так і при установці сапфірових моделей. Пластинки до зубів фіксуються спеціальним клеєм (адгезивом) - це робиться за допомогою спеціальних інструментів і фотополімерних матеріалів. Вартість такої установки варіюється в широких межах - в залежності від виробника брекет-систем, кваліфікації стоматолога і цінової політики конкретної клініки. Останній фактор повністю залежить від компетентності лікарів-стоматологів та їх професійної репутації.

Корекція брекетів (металевих) буде потрібно приблизно раз на місяць. У цьому їхня відмінність від керамічних моделей, які можна перевіряти їх працездатність в півтора-два рази рідше. Під час корекції стоматолог не тільки контролює цілісність пластин і замків, а й заново встановлює дріт, адже за кілька тижнів зуби встигають сильно зміститися, а також проводиться повне очищення зубів.

Також корисно: зубна імплантаціядитяча стоматологічна клініка харківвстановлення коронки на зуббрекети для зубівстоматологія відбілювання зубів

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK