EnglishGermanRussianUkrainian

лінгвальні брекети

«Класичним» способом виправлення прикусу є використання систем брекетів. Це спеціальні незнімні ортодонтичні апарати, які дозволяють відносно безболісно, ​​без хірургічного втручання, усувати дефекти зубних рядів у пацієнтів різного віку.

Брекетами називають конструкцію, що складається з наступних елементів:

  • Безпосередньо брекетів (для кожного зуба використовується окремий брекет, який має певний кут нахилу);
  • лігатур;
  • Еластичних тяг;
  • Кілець з замками;
  • Ортодонтичної дуги.

Брекети (мініатюрні пластинки) приклеюють до кожного зуба за допомогою спеціальних стоматологічних клеїв-адгезивов, потім всі вони з'єднуються в єдину систему за допомогою лігатур, кілець і дуги.

Кожен елемент даної конструкції виконує певну функцію, однак основне завдання по виправленню прикусу лягає на дугу. Після закріплення системи на зубах забезпечується повільна і акуратна корекція - дуга буквально тягне (переміщує) зуби в потрібне положення, і останні поступово стають на належне їм місце. Раз в 3 - 4 тижні проводиться підтяжка або заміна дуги на більш жорстку.

Залежно від особливостей прикусу і віку пацієнта час носіння системи може становити від 6 місяців до 2-х років (в деяких випадках показано використання конструкції до 3-х років).

У стоматологічних клініках Харкова вам запропонують кілька різновидів брекетів, що відрізняються за матеріалами, способом з'єднання основних елементів і вирішенням конкретної проблеми з прикусом. Багатьох пацієнтів цікавлять лінгвальні брекет системи, які ще називають брекетами - «невидимками». Що це таке?

Лінгвальна брекет система: основні особливості

Коригувальні скоби (брекети) можуть встановлюватися на передню поверхню зуба або на задню (внутрішню, лінгвальну). Приховані моделі, при установці яких використовують другий варіант фіксації, так і називаються - лінгвальні брекети. Такий тип корекції вибирають в тому випадку, якщо потрібно повністю приховати скоби на весь період лікування. Будь-які матеріали, навіть прозорий сапфір, при певних умовах буде видно, а при використанні лингвальной техніки корекції брекет надійно закритий самими зубами.

Крім вже згаданої «невидимості», у цього типу скоб / бректов є й інші істотні плюси:

  • вони не дряпають внутрішню поверхню губ і щік;
  • емаль задньої частини зуба менш схильна до карієсу, і при цьому типі установки брекетів ризик його розвитку помітно нижче;
  • така модель рекомендована музикантам при грі на духових інструментах, спортсменам (за рахунок низької травматичності).

Правда, є і мінуси. Оскільки брекети (лінгвальні) торкаються до мови, на період звикання можливі зміни дикції. Крім того, цей вид скоб дорогою, а тривалість лікування більше, ніж у інших типів брекетів.

Як і у випадку з зовнішніми системами, лінгвальні брекети бувають лігатурними і безлігатурні (самолігуючі). У першому випадку кожен окремий кронштейн кріпиться до дуги за допомогою лігатури у вигляді кілець або дроту. У другому випадку використовуються ковзаючі фіксатори.

Основні переваги самолігуючі аналогів - більш компактні розміри і безперервна робота дуги без блокувань, завдяки чому відвідувати стоматолога потрібно рідше (один раз в 2 - 3 місяці, а не кожні 3 - 4 тижні, як у випадку з лігатурними брекетами). Однак вартість конструкції без лігатури обходиться дорожче.

Установка лінгвальних систем: кому підходить?

Рішення про застосування даної конструкції приймається разом з лікарем, який зобов'язаний розповісти про всі особливості системи і переконатися, що у пацієнта немає протипоказань чи обмежень.

Використання внутрішніх / лінгвальних брекетів ефективно при лікуванні глибоких прикусів і корекції нерівностей зубного ряду (в тому числі при зміщенні і скрученности окремих зубів). Як правило, їх не ставлять дітям, а також пацієнтам з дуже вузькою щелепою, оскільки через дану анатомічної особливості проведення маніпуляцій на внутрішній стороні зубного ряду помітно ускладнюється.

Пацієнту, що зупинив свій вибір на лінгвальних брекетах, потрібно бути готовим до тимчасового порушення дикції (шепелявості) і дискомфорту через внутрішні елементів конструкції. Перший час - в процесі звикання, є ризик травмування мови. У більшості випадків адаптація триває 3 - 4 тижні, поки людина звикає і пристосовується до накладок на зубах. Слід зазначити, що після установки брекета будь-якого типу, а також після кожної заміни дуги пацієнт може відчути болючі відчуття, які виникають внаслідок тиску системи.

Чутливим пацієнтам фахівці радять одночасно використовувати лінгвальну і вестибулярну (зовнішню) системи. На верхній зубний ряд встановлюється лінгвальний брекет, а на нижній - вестибулярний (на нижній частині навіть зовнішня конструкція буде малопомітною).

Як відбувається установка?

Будь-яка незнімна ортопедична конструкція встановлюється тільки після того, як всі зуби будуть приведені в порядок. Тому приготуйтеся до того, що спочатку доведеться запломбувати усі дірочки.

Щоб оцінити стан зубів, необхідно зробити рентгенівський знімок і діагностичний зліпок щелеп. По готовому зліпком в лабораторії за індивідуальним замовленням виготовляються окремі брекети (замки) для кожного зуба. Потім проводиться фіксація готових пластинок і їх закріплення. Для отримання максимально точної конструкції використовуються сучасні комп'ютерні технології.

Догляд за брекетами лінгвального типу

Ефективність брекет-системи залежить від цілого ряду чинників, включаючи ступінь патології прикусу, майстерність лікаря, особливості самої конструкції і то, як пацієнт дотримується рекомендацій ортодонта. Щоб отримати бажаний результат, потрібно регулярно відвідувати фахівця (для корекції системи) і забезпечити відповідний догляд зубної конструкції.

У плані конструкції скоби схожі зі звичайними (вестибулярними), тому і догляд за ними приблизно такий же. Після прийому їжі потрібно буде кожен раз чистити зуби або полоскати рот: застряглі в конструкції шматочки їжі не видно (і це великий плюс у порівнянні з установкою скоб на передню поверхню), але можуть спровокувати розвиток карієсу.

Є кілька типів щіток, створених спеціально для догляду за зубами в період корекції прикусу за допомогою брекетів. Вони надійно вичищають всі елементи конструкції, особливо в поєднанні із зубною ниткою. Допоможе і іригатор - промивання струменем води не тільки очистить порожнину рота, але і допоможе нормалізувати кислотно-лужний баланс.

При носінні брекетів існують і певні обмеження в їжі. Зокрема, доведеться відмовитися від дуже твердих і липких (жувальна гумка, іриски) продуктів.

Лінгвальні брекети: ціна питання

Головною причиною, чому такі скоби використовуються не дуже часто, є їх вартість. Закріплені на внутрішній стороні зубів металеві пластинки обійдуться не набагато дешевше, ніж сапфірові з «зовнішнім» кріпленням. Крім того, лінгвальні брекети в Харкові будуть помітно відрізнятися за ціною в залежності від рівня виробника. Підібрати оптимальний за співвідношенням вартості і якості варіант допоможе консультація у висококваліфікованого досвідченого лікаря-ортодонта в «Німецькій стоматології».

Висока вартість систем лінгвального типу пояснюється не тільки складністю самої конструкції, але і складністю маніпуляцій з ними. Забезпечити грамотне, ефективне лікування за допомогою внутрішніх брекетів може тільки лікар з дуже високою кваліфікацією. Ціна підвищується за рахунок витрат на систему, а також за рахунок часу, який витрачається на лабораторні підготовчі процедури (отримання відбитка -прототипу щелеп і зубів), установку і обслуговування. Часу на діагностику і виготовлення індивідуальної брекет-системи знадобиться значно більше в порівнянні з зовнішніми (вестибулярними) брекетами. Так, пацієнту доведеться запастися терпінням на 2 - 3 місяці, поки буде виготовлена ​​конструкція, в той час як підготовка до установки готової лингвальной системи займе кілька днів. Фіксація лінгвальних брекетів (індивідуальних і універсальних) в клініці в середньому займає 2 - 3 години.

Також корисно: стоматолог дитячий, поставити коронку на зуб ціна харків, стоматологія імпланти, поставити брекети ціна, відбілювання зубів у стоматолога

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK