EnglishGermanRussianUkrainian

безметалеві коронки

Міцні і естетичні безметалеві коронки - ідеальний варіант для передніх зубів. На відміну від металокераміки, керамічні та цирконієві коронки повністю ідентичні здоровим зубам. При виготовленні зубний технік враховує відтінок емалі зубного ряду, і коронки після установки виглядають точно так само, як їх оточення. Виділяють два основних види таких коронок - порцелянові та цирконієві.

Якщо говорити більш точно, то асортимент безметаллових протезів або прототипів (а коронка, по суті, є протезом зуба), дещо ширше. До цієї групи, зокрема, відносяться недорогі пластикові аналоги, які зазвичай використовуються в якості тимчасової коронки. Чисто керамічні вироби виконуються з порцеляни - у них немає каркаса. Але є і безметалеві коронки з каркасом - це реставраційні матеріали на основі оксиду цирконію, оксиду алюмінію. У кожного варіанту є свої особливості і переваги.

В яких випадках неможливо використання безметаллових коронок?

Перед проведенням ортопедичних процедур лікар обов'язково оцінює можливість і доцільність встановлення протезів - хоч керамічних, хоч будь-яких інших. Основними протипоказаннями для їх використання є стоматологічні проблеми, а саме - дефекти зубощелепної системи (наприклад, патології прикусу) і важкі захворювання ясен (гострий або хронічний пародонтит). Якщо такі є, то спочатку потрібно усунути патологію (при можливості), а потім проводити протезування.

Металокераміка і безметалеві аналоги - що вибрати?

В арсеналі стоматологів сьогодні є великий вибір реставраційних матеріалів. Звернувшись в зубного лікаря клініку в Харкові, пацієнт може замовити коронку з будь-якого матеріалу і будь-якої цінової категорії. Виділимо основні «за» і «проти» металевих і безметаллових протезів:

Кераміка

металокераміка

+ Менша вага в порівнянні з металевими аналогами

+ Відмінні естетичні якості

+ Не потрібно сильна обточування зуба (препарування зуба)

+ Можливість точно відтворити форму, структуру і рельєф зуба

+ Хороша сумісність з живими тканинами

+ При створенні коронки використовуються складні інноваційні технології, що підвищує цілісність, функціональність і естетику таких робіт

+ Великий вибір безметаллових матеріалів для заміщення коронкової частини жувальних зубів

- Вартість

+ Висока міцність

+ Висока довговічність

+ Більш демократична ціна в порівнянні з безметалове конструкціями

- Естетичні властивості програють безметалове аналогам, тому зазвичай їх встановлюють на малопомітні при посмішці жувальні зуби (металева основа може просвічувати)

- Для установки доводиться сильно обточувати зуб / зуби

- Термін служби коронки даного типу в естетичному плані поступається цілісно керамічним аналогам

Розглянемо більш детально різні типи безметаллових коронок. Відзначимо, що для реставрації пошкоджених і втрачених зубів з урахуванням загального стану ротової порожнини та побажання пацієнта можуть використовуватися:

 • керамічні накладки (вініри), для установки яких також потрібно препарування / «обточування» емалі;
 • протези-вкладки (застосовуються для відновлення частково зруйнованого зуба з міцною основою);
 • повноцінна безметалловая коронка, яка встановлюється на що залишилася або штучно створену куксу зуба.

керамічні коронки

Основний матеріал в даному випадку - особливий вид порцеляни. Він нешкідливий для організму, не викликає алергічних реакцій, не дратує прилеглий край ясен. Більш того, встановлювати такі коронки можна без видалення нерва. Тому коронки з порцеляни незамінні в тих випадках, коли корекція здійснюється з косметичними цілями. Під «ковпачком» залишається здоровий живий зуб - з надійною поверхневої захистом з твердого фарфору.

На відміну від виробів з металокераміки, порцелянові коронки НЕ обведені по кордоні з яснами тонким сіруватим обідком. Відрізнити їх від натурального зуба зможе тільки стоматолог при уважному огляді.

Єдиний мінус коронок з порцеляни - не надто висока міцність. Вони поступаються аналогам з оксиду цирконію і зазвичай встановлюються тільки для естетичної корекції на передніх зубах.

Виготовлення штучного керамічного зуба може виконуватися за різними технологіями:

 • методом випалу,
 • литтям,
 • пресуванням,
 • фрезеруванням з застосуванням комп'ютерних технологій (3D моделювання, що припускає автоматизоване проектування і виробництво на фрезерних верстатах з ЧПУ).

Від застосовуваного методу залежить вартість, швидкість виготовлення і точність готової коронки з кераміки.

Коронки з оксиду цирконію

На даний момент вони відносяться до одних з найбільш міцних і довговічних. Такі характеристики забезпечує цирконієвий каркас, на який наноситься шар керамічного покриття.

У клініках Харкова лікарі можуть запропонувати і керамічні конструкції на основі з цирконію, і повністю цирконієві коронки (у другому випадку досягається максимальна міцність протеза - це найкращій варіант для жувальних зубів). Подібні безметалеві коронки мають цілу низку переваг перед будь-якими іншими.

Серед головних плюсів зубних протезів цього типу:

 • Висока міцність. Вона вище, ніж у аналогів з порцеляни і навіть металокераміки.
 • Невелика вага. На перший погляд це не дуже важливий показник, але він впливає на швидкість і якість звикання до нових коронкам. В даному випадку терміни звикання мінімальні.
 • Мінімальна товщина обточування зуба. Оскільки конструкція дуже міцна, її роблять досить тонкої, і для установки практично не потрібно сточувати емаль. Залишається і можливість зберегти нерв.
 • Безпека для організму. Матеріал біоінертен (не викликає алергічних реакцій) і прекрасно переноситься. Він не дратує ні ясна, ні тканини зуба.

Єдиний мінус цього чудового матеріалу - висока вартість. Виробництво здійснюється в кілька етапів, із застосуванням технологій комп'ютерного моделювання та пошарового нанесення натурального керамічного матеріалу на цирконієву основу.

Як відбувається протезування?

В ході візиту до стоматолога визначається доцільність і можливість установки коронки (одиничного протеза або моста). При необхідності проводиться стоматологічне лікування - санація ротової порожнини, видалення нервів, пломбування і т.д .. Опорні зуби лікуються і обтачиваются на товщину коронки. Якщо у пошкодженого зуба немає достатніх підстав для фіксації протеза, встановлюються вкладки, штифти або імплантати. Підбирається колір майбутнього штучного зуба.

Для підготовки до протезування лікаря-стоматолога потрібно рентгенівський панорамний знімок або комп'ютерна томограма КТ і зубощелепної зліпок, по якому в лабораторії готується модель майбутньої коронки. На підставі цієї моделі формується і коригується майбутня коронка. В процесі примірки проводиться підгонка. Готовий протез встановлюється за допомогою спеціального клею.

Процес протезування (від початку лікування до установки) в різних випадках може істотно відрізнятися за часом. Залежно від обсягу та складності робіт стоматолога іноді може бути досить кількох днів, а іноді потрібно і кілька тижнів. Безпосередня фіксація готової коронки (моста) займає від півгодини до 2 - 3 годин (це, як правило, безболісна процедура).

Кераміка і цирконій: як доглядати за коронкою?

Білосніжні штучні зуби не потребують якомусь спеціальному догляді - достатньо регулярно проводити традиційні гігієнічні процедури.

 • В першу чергу мається на увазі щоденне чищення зубів (переважно використовувати зубні пасти з малим ступенем абразивності). Користуйтеся зубною ниткою і ополіскувачі, які допоможуть усунути всі залишки їжі.
 • Побережіть і свої рідні зуби, і металеву кераміку - не давайте на них занадто високе навантаження (не варто гризти горіхи та іншу надмірно тверду їжу).

Безметалловая коронка встановлена: які проблеми можуть виникнути в майбутньому?

Залежно від типу встановленого протеза і дотримання рекомендацій лікаря штучний зуб здатний прослужити 10, 15 і більше років. Однак на практиці зустрічаються ситуації, коли пацієнт залишається незадоволеним отриманим результатом.

Одні скаржаться на хворобливі відчуття, інші засмучені зовнішнім виглядом поставленої коронки. Як правило, все це пов'язано з недостатньою кваліфікацією стоматолога, який не зміг забезпечити відповідну форму і розмір конструкції.

Щоб уникнути подібних проблем, ретельно вибирайте клініку і орієнтуйтеся при цьому на рекомендації реальних клієнтів. Не забувайте про обов'язкове відвідування стоматолога для профілактичного огляду один раз кожні 6 місяців - це дозволить своєчасно виявити і усунути будь-яку проблему.

Приходьте в гості - і ми допоможемо підібрати оптимальний варіант відновлення природної сліпучої усмішки!

Також корисно: скільки коштує відбілити зуби, імплантація зубів харків ціни, стоматологія дитяча харків, ціна металокерамічної коронки, скільки коштує коронка на зуб

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK