EnglishGermanRussianUkrainian

Комплексне лікування захворювань пародонту

Сяюча посмішка - це не тільки білі зуби, але і здорові ясна. Тому піклуючись про здоров'я посмішки потрібно пам'ятати і про це. У стоматології запалення ясен називають запаленням пародонту.

Пародонт - розташовані біля зубів тканини, які фіксують їх в зубних лунках. Візуально це виглядає як припухлі і почервонілі ясна. Такий стан також доставляє незручність при прийомі їжі і спілкуванні.

А тепер по порядку, чому важливо вчасно звернутися за лікуванням при запаленні ясен.

Пародонт включає в себе:

 • ясна;
 • періодонтальні зв'язки, які служать для з'єднання кісткових лунок і коренів зубів;
 • кісткова тканина альвеолярного відростка щелепи;
 • цемент кореня зуба.

Захворювання кожної з цих тканин починаються з запалення. Якщо лікування не розпочато вчасно, запальний процес прогресує, вражаючи прилеглу до зубів кісткову тканину. Через це зуби позбавляються необхідної підтримки, розхитуються і випадають.

Чому «хворіє» ясна?

Найчастіше захворювання пародонту обумовлені негативним впливом зубного нальоту. Він складається з бактерій, продуктів їх життєдіяльності і утворюється постійно. А це може призвести до появи зубного каменю.

Діяльність бактерій обумовлює характерний для захворювань пародонту запах з рота. Але найнебезпечніше те, що це може призвести до втрати зуба!

Щоб уникнути цього достатньо регулярно робити професійного гігієну порожнини рота. І обов'язково приділяти увагу якісному ежеднево догляду.

Найбільш поширені захворювання пародонту

parodont

Гінгівіт. Це запалення, яке спровоковано скопившимся біля ясен нальотом без освіти пародонтального кишені. Під час чищення щіткою або флосом з запаленої ясна виділяється кров. Наслідки гінгівіту оборотні, тому що запалення ще не поширилося на сусідні тканини - сполучну і кісткову.

Пародонтит. При пародонтиті сполучна і кісткова тканина запалені, а наслідки стають незворотними. Усередині ясна утворюються кишені, які заповнюються їжею і розростається нальотом. Своєчасне стоматологічне лікування та активна профілактика в домашніх умовах дозволяють зупинити цей процес.

Швидко вилікувати захворювання пародонту неможливо. Але професійні дії лікаря і постійне виконання пацієнтом його рекомендацій дозволяють зупинити їх розвиток і запобігти негативним наслідкам.

До розвитку захворювань пародонту призводять:

 • Зубний наліт, який перетворюється з часом на зубний камінь;
 • дрібне переддень ротової порожнини, через що край ясен опускається, оголюючи зубні коріння. Це призводить до руйнування кістки з подальшим випаданням зубів;
 • неправильний прикус. В цьому випадку навантаження на пародонт розподіляється нерівномірно. Порожнина рота самоочищається недостатньо.

Загальні фактори, які провокують розвиток захворювань пародонту

 • zabolevania parodontaгормональні зміни. Найбільш актуально для жінок, в тому числі під час вагітності, в період лактації та менопаузи. В результаті чутливість ясен до негативних впливів підвищується, а ймовірність виникнення гінгівіту і пародонтиту зростає. Також важливу роль відіграє патологія щитовидної залози як одного з регуляторів обміну кальцію в організмі.
 • Куріння. Один з головних чинників ризику. Кращим пацієнтам перемогти захворювання пародонту значно важче.
 • загальні захворювання. Онкологія, СНІД, цукровий діабет збільшують ймовірність розвитку інфекцій, виникнення запалень і погіршують їх перебіг.
 • прийом ліків, Які знижують інтенсивність слиновиділення. Слина має бактерицидні властивості і захищає ротову порожнину від інфікування. Коли слини недостатньо, цей захист виявляється неповноцінною, в результаті чого інфекції можуть спровокувати захворювання і запалення. Побічною дією деяких лікарських препаратів є гіпертрофія (розростання) ясен.
 • генетична схильність. На жаль, частина пацієнтів схильна до захворювань пародонту з народження

Комплексний підхід, який ми практикуємо для якісної діагностики та своєчасного лікування пародонту, включає:

 • якісну пародонтальних діагностику;
 • консервативні методи лікування захворювань пародонту;
 • пародонтальних хірургію;
 • ортопедичну реабілітацію;
 • ортодонтію.

Лікування будь-якого із захворювань пародонту починається з повного видалення нальоту і зубного каменю. В результаті терапії ми усуваємо наслідки гінгівіту, стабілізуємо перебіг захворювань з незворотними наслідками.

Якщо у Ви зіткнулися із запаленням ясен рекомендується обов'язково проконсультуватися. Фахівцями нашої стоматологічної клініки в Харкові застосовується комплексний підхід в діагностиці і лікуванні захворювань пародонту: пародонтологічний допомогу, хірургічні операції, ортопедичне лікування, і, при необхідності, залучення ортодонта.

Тільки спільними зусиллями можливо досягти ефективного лікування таких складних захворювань, як пародонтит, пародонтоз і гінгівіт.

 

Своєчасна консультація та професійний догляд за порожниною рота допоможуть запобігти розвитку запалення і вирішити ситуацію найкращим чином.

Для запису на консультацію залиште свій номер телефону, натиснувши в правому нижньому кутку на іконку телефону. Ми зв'яжемося з Вами і підберемо зручний час для візиту.

Чекаємо Вас в клініках «Німецька стоматологія»
Харків, вул. Чернишевська, 26

Ваша посмішка - наша турбота!

 

 

Також корисно: імплантація зубів харків, дитячий стоматолог, ортодонт харків, цирконієві коронки відгуки, керамічна коронка

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK