Іноді потрібно більш глибоке втручання для відновлювання здоров'я посмішки. І тоді на допомогу приходить хірургічної стоматології. І хоча хірургічна стоматологія сприймається як рішення при видаленні зуба, але охоплює набагато більший спектр завдань. При цьому головним завданням залишається саме збереження зуба!
Робота хірурга тісно переплітається з іншими стоматологічними спеціальностями, невипадково у багатьох випадках з одним пацієнтом працює і хірург, і ортопед, і ортодонт.
Останнім часом в зубної хірургії стали затребувані і операції косметичного характеру: крім висічення вуздечки (Френулопластика), хірурги коректують контур ясен (гінгівопластика) і переміщення внутрішньоротових м'язів (Вестибулопластика).
Одна з найчастіших причин звернення - екстракція зубів, тобто їх видалення. У сучасних клініках проводять ретельне обстеження і шукають будь-які можливі способи збереження зубного ряду (пломбування, установка коронки на зруйнований зуб або зберігся корінь). Але в ряді випадків відновлення попросту неможливо, а іноді хворий зуб і зовсім становить реальну загрозу життю пацієнта, тому єдиним можливим рішенням є його усунення.
У хірургічній стоматології розрізняють екстрене і планове видалення зубів. Екстрене видалення виконується якомога швидше після діагностування невідкладного стану. Планове видалення може бути призначено на зручну для пацієнта і клініці дату.
Видалення зуба в екстреному порядку показано при:
У плановому порядку зуб видаляється в таких випадках:
Видалення зуба здійснюється після ретельного огляду ротової порожнини і вивчення історії хвороби пацієнта. Визначити складність майбутньої процедури дозволяють рентгенівські знімки, на яких добре проглядається сам зуб, що дає можливість встановити його форму і довжину, а також прихильність оточуючих його тканин.
Стоматологи розрізняють просте і хірургічне (складне) видалення.
У першому випадку мова йде про екстракції зубів, добре проглядаються в ротовій порожнині. Більш складними є ситуації з обламаними коронками, з непрорезавшійся (Ретінірованние) зубами, з кістою, абсцесом і т.д. У таких випадках доводиться використовувати додаткові інструменти і виконувати додаткові дії (розрізати слизову оболонку, просвердлювати кісткову тканину і т.д.). Такі складні методики вимагають високої кваліфікації лікаря. У всіх випадках екстракція зубів проводиться із застосуванням місцевих знеболюючих засобів.
Весь процес видалення в залежності від складності ситуації, розміру і розташування зуба займає від 20 хвилин до трьох годин.
Зуби мудрості видаляються точно так же, як і інші. Статистика свідчить, що це відбувається набагато частіше, оскільки такі зуби:
Після видалення зуба деякий час доведеться потерпіти дискомфорт. Особливо після складної хірургічної екстракції можливі больові відчуття - для полегшення стану пацієнта лікар випише знеболюючий засіб. Як правило, стан повністю нормалізується за 3 - 10 днів.
У перший час потрібно обмежити фізичну активність, відмовитися від куріння, від гарячих напоїв і гарячої їжі. Для запобігання попадання інфекції в лунку видаленого зуба, рекомендується неухильно дотримуватися призначення стоматолога-хірурга
У нашій клініці будь-яке хірургічне втручання здійснюється тільки з використанням сучасних анестетиків і сприятливих методик. В результаті чого процедура проходить максимально безболісно.
Рішення про видалення або збереження зуба правильніше приймати спільно з лікарем після детальної діагностики. У деяких випадках краще зробити це раніше.
Якщо у Вас зараз є сумніви або необхідна допомога в ухваленні рішення - обов'язково звертайтеся до наших фахівців в Харкові. Якщо не вийде зберегти зуб, то ми запропонуємо Вам найоптимальніше рішення.
Залиште свій контактний номер телефону, натиснувши на іконку телефонної слухавки в правому нижньому кутку екрану - ми перетелефонуємо і запишемо Вас на консультацію до фахівця.
Чекаємо Вас в клініках «Німецька стоматологія»
Харків, вул. Чернишевська, 26
Посміхайтеся частіше! Вам це личить!