EnglishGermanRussianUkrainian

Хірургічна стоматологія

Іноді потрібно більш глибоке втручання для відновлювання здоров'я посмішки. І тоді на допомогу приходить хірургічної стоматології. І хоча хірургічна стоматологія сприймається як рішення при видаленні зуба, але охоплює набагато більший спектр завдань. При цьому головним завданням залишається саме збереження зуба!

Робота хірурга тісно переплітається з іншими стоматологічними спеціальностями, невипадково у багатьох випадках з одним пацієнтом працює і хірург, і ортопед, і ортодонт.

До завдань хірургічної стоматології входять:

 • лікування (корекція) вроджених і набутих зубощелепних патологій;
 • не тільки імплантація зубів, але і підготовка до протезування (відновлення повноцінного зубного ряду;
 • проведення відновлювальних структуру кістки і м'яких тканин операцій;
 • розсічення вуздечок верхньої губи і мови,
 • лікування пухлин ротової порожнини і багато іншого.

Останнім часом в зубної хірургії стали затребувані і операції косметичного характеру: крім висічення вуздечки (Френулопластика), хірурги коректують контур ясен (гінгівопластика) і переміщення внутрішньоротових м'язів (Вестибулопластика).

Послуги хірурга в Харкові

Одна з найчастіших причин звернення - екстракція зубів, тобто їх видалення. У сучасних клініках проводять ретельне обстеження і шукають будь-які можливі способи збереження зубного ряду (пломбування, установка коронки на зруйнований зуб або зберігся корінь). Але в ряді випадків відновлення попросту неможливо, а іноді хворий зуб і зовсім становить реальну загрозу життю пацієнта, тому єдиним можливим рішенням є його усунення.

У хірургічній стоматології розрізняють екстрене і планове видалення зубів. Екстрене видалення виконується якомога швидше після діагностування невідкладного стану. Планове видалення може бути призначено на зручну для пацієнта і клініці дату.

Видалення зуба в екстреному порядку показано при:

 • гострих запаленнях, які поширюються на кістку;
 • сильного болю, заподіюваної зубом, який неможливо вилікувати.

У плановому порядку зуб видаляється в таких випадках:

 • зуб повністю зруйнований і його збереження не має сенсу;
 • непрохідність кореневих каналів, яка супроводжується кістою, невралгією, хронічним періодонтитом, гайморитом;
 • механічне пошкодження кореня зуба (перелом);
 • 4 ступінь рухливості зубів при пародонтиті;
 • зуб не в змозі прорізатися самостійно (ретінірованний), викликає запалення і біль;
 • надкомплектні зуби (гіпердонтія), які викликають викривлення прикусу або болять;
 • зуб потрібно видалити в ході лікування у ортодонта.

hirurgicheska stomatologiaВидалення зуба здійснюється після ретельного огляду ротової порожнини і вивчення історії хвороби пацієнта. Визначити складність майбутньої процедури дозволяють рентгенівські знімки, на яких добре проглядається сам зуб, що дає можливість встановити його форму і довжину, а також прихильність оточуючих його тканин.

Стоматологи розрізняють просте і хірургічне (складне) видалення.

У першому випадку мова йде про екстракції зубів, добре проглядаються в ротовій порожнині. Більш складними є ситуації з обламаними коронками, з непрорезавшійся (Ретінірованние) зубами, з кістою, абсцесом і т.д. У таких випадках доводиться використовувати додаткові інструменти і виконувати додаткові дії (розрізати слизову оболонку, просвердлювати кісткову тканину і т.д.). Такі складні методики вимагають високої кваліфікації лікаря. У всіх випадках екстракція зубів проводиться із застосуванням місцевих знеболюючих засобів.

Весь процес видалення в залежності від складності ситуації, розміру і розташування зуба займає від 20 хвилин до трьох годин.

Видаляти зуби не можна при:

 • загостреннях хронічних захворювань, гіпертонічний криз, інфаркт та ін .;
 • прийомі лікарських засобів, що знижують згортання крові;
 • менструації - в цей період у жінок знижується згортання крові;
 • 1 і 3 триместрах вагітності.

Як видаляються зуби мудрості?

Зуби мудрості видаляються точно так же, як і інші. Статистика свідчить, що це відбувається набагато частіше, оскільки такі зуби:

 • часто недорозвинені;
 • ростуть в неправильну сторону, травмуючи сусідні зуби або тканини;
 • недоступні для пломбування;
 • мають вигнуті коріння, в такому випадку проведення коректного лікування знаходиться під великим питанням.

Після видалення зуба деякий час доведеться потерпіти дискомфорт. Особливо після складної хірургічної екстракції можливі больові відчуття - для полегшення стану пацієнта лікар випише знеболюючий засіб. Як правило, стан повністю нормалізується за 3 - 10 днів.

У перший час потрібно обмежити фізичну активність, відмовитися від куріння, від гарячих напоїв і гарячої їжі. Для запобігання попадання інфекції в лунку видаленого зуба, рекомендується неухильно дотримуватися призначення стоматолога-хірурга

У нашій клініці будь-яке хірургічне втручання здійснюється тільки з використанням сучасних анестетиків і сприятливих методик. В результаті чого процедура проходить максимально безболісно.

Рішення про видалення або збереження зуба правильніше приймати спільно з лікарем після детальної діагностики. У деяких випадках краще зробити це раніше.

Якщо у Вас зараз є сумніви або необхідна допомога в ухваленні рішення - обов'язково звертайтеся до наших фахівців в Харкові. Якщо не вийде зберегти зуб, то ми запропонуємо Вам найоптимальніше рішення.

 

Залиште свій контактний номер телефону, натиснувши на іконку телефонної слухавки в правому нижньому кутку екрану - ми перетелефонуємо і запишемо Вас на консультацію до фахівця.

Чекаємо Вас в клініках «Німецька стоматологія»
Харків, вул. Чернишевська, 26

Посміхайтеся частіше! Вам це личить!

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK