EnglishGermanRussianUkrainian

Коли потрібно виправляти неправильний прикус

Виправити прикус можна в будь-якому віці. Корекція буде максимально ефективною, якщо процедури були розпочаті в 6-7 років. До того ж дитині в цьому віці значно легше змиритися з необхідністю носіння спеціальних апаратів, ніж підлітку.

Причини формування неправильного прикусу:

  • iskystvСпадковість. Імовірність патології прикусу або неправильного розташування зубів вище у тих дітей, чиї батьки в дитинстві зіткнулися з цією проблемою.
  • Погані звички. Якщо дитина довго смокче пустушку, палець, іграшки, то прикус може сформуватися неправильно.
  • Штучне вигодовування. Суміш з пляшки висмоктувати набагато легше, ніж молоко з грудей. Тому щелепно-лицьові м'язи дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні, можуть бути менш розвинені, ніж у немовлят на грудному вигодовуванні. Це може загальмувати правильний розвиток кісток нижньої щелепи і скронево-щелепного суглоба, через що постраждає і прикус.

Чому потрібно виправляти неправильний прикус?

  • Нерівний зубної ряд виглядає неестетично. Явно виражені патології прикусу призводять до вираженої асиметрії особи. Вікові зміни (наприклад, зморшки) при цьому виявляються раніше.
  • Неправильне змикання зубів під час пережовування їжі заподіює дискомфорт. Навантаження на зуби розподіляється неправильно, тому вони швидше розхитуються, стираються і руйнуються. Швидше руйнуються і дентальні конструкції: мости, коронки, реставрації. Чи не легше доводиться і скронево-нижньощелепного суглобу: під надмірним навантаженням він швидше зношується.
  • Неправильний прикус підвищує ймовірність утворення відколів, тріщин і клиновидних дефектів емалі, які призводять до підвищеної чутливості зубів.
  • Нерівні зуби важче чистити, тому на них швидше утворюється наліт. Це підвищує ймовірність запалення ясен.

Найпростіше скорегувати прикус, коли щелепні кістки ще ростуть. Цей період триває в середньому до 15 років. В цей час кістки і зуби максимально податливі, добре сприймають коригуючі впливу. Але виправити прикус зможе і дорослий. Для цього знадобиться спеціальна ортодонтична стратегія. Щоб вся зубочелюстная система працювала «на відмінно», чекаємо вас в гості до нашого професійного і досвідченого лікаря-ортодонта!

Також корисно: брекети керамічні, брекети сапфірові, лінгвальні брекети харків, самолігуючі брекет система, брекети металеві

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK