EnglishGermanRussianUkrainian

Що потрібно знати коли у дитини ріжуться зубки?

Прорізування зубів у дитини - хворобливий процес, наслідки якого позначаються на якості життя всієї родини. Існує багато способів полегшити неприємні симптоми. При цьому часто можна обійтися підручними засобами, тому поспішати із застосуванням «важкої артилерії» не варто.

Неагресивні способи зняття болю при прорізуванні зубів:

  • холод. Масажуйте ясна дитини чимось холодним. Потримайте деякий час в холодильнику ложку, спеціальний прорізувач або інший предмет, який дитина може погризти. Масажуйте охолодженим до комфортної для дитини температури предметом ясна. Багато дітей відмовляються брати надто охолоджені предмети - відсувають їх від себе, мотають головою.
  • прорізувач. Давайте дитині гризти спеціальний силіконовий або пластиковий прорізувач. Його також можна охолодити. Не рекомендується використовувати моделі з рідким наповнювачем. Дитина може прокусити його напитися рідини з невідомими властивостями.
  • Їжа. Запропонуйте дитині погризти бублик, суху хлібну паличку, несолодкий сухарик або шматочок замороженого банана. Це допоможе йому відволіктися від больових відчуттів.

Як зменшити біль від прорізування?

baby gnawingІснують спеціальні знеболюючі гелі для ясен. До складу цих препаратів входить анестетик, який дозволяє позбавитися від болю практично миттєво. Для цього гель потрібно нанести на місце прорізування зуба. Діє він, як правило, не більше півгодини. Щоб уникнути розвитку побічних ефектів, його не рекомендується використовувати тривалий час. З підвищеною обережністю до цього класу засобів слід ставитися батькам дітей, які страждають порушеннями травлення і серцевої діяльності. Перш, ніж використовувати будь-яку, навіть саме розрекламоване засіб, потрібно звернутися за професійною допомогою до лікарів.

Симптоми прорізування зубів

прорізуванняІноді зуби у дітей прорізаються безсимптомно. Але найчастіше цей процес супроводжується:

  • рясним слиновиділенням. Батькам слід ретельно видаляти слину, яка потрапила на шкіру, особливо навколо рота. Виділяється у великих обсягах слина втрачає антибактеріальні властивості і може стати середовищем для розмноження бактерій. Це призводить до утворення висипки, запалень слизових оболонок ротової порожнини і ясен, стоматиту. Дитина ще більше нервує, постійно турбується, розчісує хворі місця. В результаті підвищеного слиновиділення може з'явитися кашель - дитина давиться, не встигаючи якісно заковтувати слину.
  • підвищенням температури. Воно може бути викликано бактеріями з різних предметів, які дитина гриз, щоб зменшити біль. У звичайних випадках збивати температуру до 38 ° С не рекомендується.
  • набряком ясен. Прорізати зуб викликає запалення ясен, в результаті чого вона набрякає. Якщо видніються контури такого зуба, хвилюватися про припухлості не варто.
  • Зміною поведінки дитини. Він плаче, метушиться, засовує пальці в рот, гризе будь-які предмети, вередує. При натисканні на передбачуване місце прорізування зуба через зовнішню частину губи керуватися, плаче.
  • втратою апетиту. Дитина не хоче або не може їсти. В результаті набір ваги припиняється.
  • рідким стільцем. Прорізування зубів може супроводжуватися розладом кишечника. Це обумовлено незрілістю організму малюка.

Якщо перераховані вище симптоми викликають занепокоєння батьків, потрібно терміново звернутися до дитячого стоматолога або педіатра. Чекаємо у гості!

Також корисно: імплантація переднього зуба, дитячий ортодонт, лікування карієсу у дітей, брекет системи, вирівнювання зубів у дорослих

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK