EnglishGermanRussianUkrainian

Що краще протезування або імплантація зубів?

Відновлення втрачених зубів тим чи іншим спосіб проводиться виходячи з клінічних показань і стану здоров'я пацієнта.

Сучасна стоматологія спрямована на максимально зубозберігаючі лікування і маніпуляції, тому, наприклад, при руйнуванні лише коронкової частини зуба проводити дентальну імплантацію, видаляючи корінь зуба, - немає сенсу, можна просто встановити коронку. Також як при відсутності одного зуба невиправдано встановлювати зубний протез, обпілівая сусідні здорові зуби, замість того щоб встановити імплантат і коронку.

вибираючи між протезуванням і імплантацією зубів потрібно керуватися показаннями і протипоказаннями до відновлення зубного ряду одним з цих методів. Стоматолог пояснить всі переваги і недоліки методів в кожному індивідуальному випадку, враховуючи всі особливості. Якщо з причини відсутності протипоказань є обидва методи, то вибір залишається за пацієнтом.

імплантація або протезування

Імплантація рекомендована при одиничному відсутності зуба, відсутності останнього в ряду зуба, відсутності кількох поспіль зубів, повній відсутності зубів, непереносимістю знімних протезів. Також існують протипоказання: ішемічна хвороба серця, тяжкі захворювання пародонту, порушення згортання крові, гіпертонія, цукровий діабет, хвороби ЦНС та інші. Але сучасні можливості стоматології дозволяють знайти вихід навіть при наявності протипоказань, одним з них є базальна імплантація.

Дентальна імплантація і протезування зубів повинне проводитися своєчасно, в найбільш короткі терміни після втрати зуба або руйнування його коронкової частини. Дефект зубного ряду призводить не тільки до естетичних, але і до функціональних порушень. Після втрати зуба на його місці через відсутність жувального навантаження починається процес втрати кісткової тканини, проблеми з пародонтом. Після утворення вільного місця, зубний ряд починає рухатися, може порушитися змикання зубів, викривити їх розташування. Втрата передніх зубів провокує порушення дикції і розбризкування слини, а бічних - западання щік, після чого змінюються риси обличчя, а також відбувається постійне травмування слизової через прікусиваніе щоки. Згідно досліджень, часткова або повна адентія (відсутність зубів) є одним з факторів розвитку психологічних проблем, як наслідок негативних змін зовнішності.

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK