Зуб зруйнований настільки, що не допоможе ніяка пломба? Повернути гарну посмішку дозволяють коронки - штучні зуби, відрізнити які від натуральних візуально практично неможливо.
Зубне протезування пройшло довгий шлях еволюції, і якщо колись основна увага приділялася практичній стороні, то сьогодні не менш важливим є і естетичне виконання.
Крім добре відомої всім металокераміки в стоматологічних клініках Харкова пацієнтам пропонують коронки з цирконію. Це міцний напівпрозорий мінерал, з якого виготовляються максимально безпечні та комфортні у використанні протези (штучні накладні зуби), які до того ж прекрасно імітують натуральну зубну емаль. Можна отримати будь-який відтінок, щоб забезпечити максимальну схожість з іншими (натуральними) зубами.
Діоксид цирконію за міцністю не поступається металам, тому цирконієві коронки успішно використовуються для відновлення функції і передніх «фасадних», і задніх (жувальних) зубів. Секрет їх популярності в здатності імітувати природні тканини і заломлювати світло - приблизно так само, як це відбувається у натурального зуба. Саме це робить коронки з оксиду цирконію незамінними в естетичній стоматології.
У цього ідеального матеріалу тільки один недолік - відносно висока вартість. Саме тому їх найчастіше використовують на передніх зубах, де головний критерій - естетика.
Перш за все, робляться зліпки потрібної ділянки щелепи, зуби (вже обточеного і підготовленого) і сусідніх з ним. Зліпки скануються, створюється тривимірна комп'ютерна модель. Програма розраховує всі параметри майбутнього зуба, і за цими розрахунками з дуже високою точністю створюється зліпок основи майбутньої конструкції. Готова основа запікається в спеціальних апаратах при високій температурі, на неї тонкими шарами наносять медичний фарфор або кераміку. Кожен з шарів обпалюють в спеціальних високотехнологічних дентальних печах, забезпечуючи його високу твердість.
Готову коронку кріплять за допомогою тимчасового цементу - щоб протягом «тестового періоду» визначити, чи правильно підібрана форма. Якщо все в порядку, коронку з цирконію кріплять на постійний цемент.
Скільки часу знадобиться для того, щоб привести в порядок зубний ряд, може сказати тільки фахівець. Якщо мова йде про одному зубі, у якого збереглося хороше підгрунтя, весь процес (з урахуванням виготовлення коронки) займе не більше 2 тижнів. Якщо доводиться імплантувати імплантати потрібно набратися терпіння на кілька місяців.
За відгуками клієнтів, цей матеріал - кращий на сьогодні варіант в плані естетики. Якщо потрібно, щоб зламаний або потемнілий передній зуб виглядав як новий або мав анатомічно правильну форму, вибирайте саме цирконій. Він гарантує ідеальний зовнішній вигляд і більш високу, у порівнянні з іншими керамічними матеріалами, міцність.
Головна причина - чому використання даного матеріалу в Харкові поки не стало таким же поширеним, як металокераміка - це ціна цирконієвого протезування.
Висока вартість послуги пов'язана не так з дорожнечею матеріалів, як з трудомісткістю виготовлення даних конструкцій. Для створення готової коронки потрібно складне устаткування, також підвищені вимоги до кваліфікації стоматолога. Втім, з урахуванням надійності, довговічності і комфорту носіння, витрати на такі конструкції з часом виправдовують себе. Якщо потрібно підлікувати відразу кілька зубів, з метою економії при створенні жувальних зубних протезів можна використовувати металокераміку - задні коронки все одно не видно під час розмови.
Також корисно: одномоментна імплантація зубів, імплантація передніх зубів, ортодонт дитячий, лікування зубів у дітей, брекети харків