EnglishGermanRussianUkrainian

цирконієві коронки

Зуб зруйнований настільки, що не допоможе ніяка пломба? Повернути гарну посмішку дозволяють коронки - штучні зуби, відрізнити які від натуральних візуально практично неможливо.

Зубне протезування пройшло довгий шлях еволюції, і якщо колись основна увага приділялася практичній стороні, то сьогодні не менш важливим є і естетичне виконання.

Крім добре відомої всім металокераміки в стоматологічних клініках Харкова пацієнтам пропонують коронки з цирконію. Це міцний напівпрозорий мінерал, з якого виготовляються максимально безпечні та комфортні у використанні протези (штучні накладні зуби), які до того ж прекрасно імітують натуральну зубну емаль. Можна отримати будь-який відтінок, щоб забезпечити максимальну схожість з іншими (натуральними) зубами.

Діоксид цирконію за міцністю не поступається металам, тому цирконієві коронки успішно використовуються для відновлення функції і передніх «фасадних», і задніх (жувальних) зубів. Секрет їх популярності в здатності імітувати природні тканини і заломлювати світло - приблизно так само, як це відбувається у натурального зуба. Саме це робить коронки з оксиду цирконію незамінними в естетичній стоматології.

В яких випадках підійде цирконієва коронка?

 • Зубний ряд далекий від ідеального? Давно мрієте про голлівудську усмішку? Удосконалити зуби можна за допомогою вінірів - спеціальних накладок, які приклеюються на передню поверхню. Цей метод застосовують для догляду за зубами, ураження яких досягає 35 - 60%.
 • Один або кілька зубів зруйновані, залишилися тільки коріння? Встановивши штифти, стоматолог наростить так звані кукси, які можна заховати під красивими глянцевими цирконієвими коронками - ніхто не здогадається, що це тільки імітація справжнього зуба. Коронки використовуються у випадках, коли зуб зруйнований на 60% і більше.
 • Кілька зубів довелося повністю видалити? В такому випадку відновити зубний ряд можна за допомогою імплантатів або «містків», вінчати які знову ж таки, будуть ефектні зубні протези з цирконію.
 • Цей варіант - відмінне рішення для пацієнтів, які страждають через алергію на металеві зубні коронки (в тому числі на металокераміку). Циркон - це біосумісний гіпоалергенний матеріал.

Головні переваги та недоліки коронок з діоксиду цирконію

 1. У порівнянні з металевими сплавами ці зубні конструкції навіть міцніше, тому коронку можна зробити тоншою і менше обточувати поверхню сусідніх зубів.
 2. Візуально здоровий цілий зуб і його штучного сусіда розрізнити можна тільки при дуже уважному огляді у стоматолога. При спілкуванні, усмішці, в розмові зуби будуть виглядати однаково і природно.
 3. Коронки з цирконію дуже легкі, тому до них легше звикнути як своїм рідним зубам.
 4. На відміну від металевих аналогів, природний мінерал, що не окислюється і не дає характерного металевого присмаку в роті.
 5. Не викликає ніяких реакцій з боку імунітету і абсолютно інертний в біологічному сенсі

У цього ідеального матеріалу тільки один недолік - відносно висока вартість. Саме тому їх найчастіше використовують на передніх зубах, де головний критерій - естетика.

Як робиться цирконієва коронка?

Перш за все, робляться зліпки потрібної ділянки щелепи, зуби (вже обточеного і підготовленого) і сусідніх з ним. Зліпки скануються, створюється тривимірна комп'ютерна модель. Програма розраховує всі параметри майбутнього зуба, і за цими розрахунками з дуже високою точністю створюється зліпок основи майбутньої конструкції. Готова основа запікається в спеціальних апаратах при високій температурі, на неї тонкими шарами наносять медичний фарфор або кераміку. Кожен з шарів обпалюють в спеціальних високотехнологічних дентальних печах, забезпечуючи його високу твердість.

Готову коронку кріплять за допомогою тимчасового цементу - щоб протягом «тестового періоду» визначити, чи правильно підібрана форма. Якщо все в порядку, коронку з цирконію кріплять на постійний цемент.

Етапи протезування цирконієвими коронками

 • Підготовка ротової порожнини. Сюди може входити лікування карієсу, видалення нервів, пломбування коренів, лікування періодонтиту, установка штифтів, вживляння імплантів, обточування зубів і т.д. У кожному разі санація проводиться індивідуально і необхідність проведення тих чи інших процедур визначається лікарем. Перевага використання цирконію - щадне обточування зуба, оскільки товщина каркаса такої коронки зазвичай становить 0,3 - 0,4 мм.
 • Підготовка зліпків. Проводиться лазерне сканування порожнини - це необхідно для отримання віртуальної моделі щелепи.
 • На підставі змодельованого зліпка створюється коронка (даний процес проводиться в автоматизованому режимі).
 • Готові коронки встановлюються на підготовлені зуби.

Скільки часу знадобиться для того, щоб привести в порядок зубний ряд, може сказати тільки фахівець. Якщо мова йде про одному зубі, у якого збереглося хороше підгрунтя, весь процес (з урахуванням виготовлення коронки) займе не більше 2 тижнів. Якщо доводиться імплантувати імплантати потрібно набратися терпіння на кілька місяців.

Цирконієві коронки: відгуки та вартість

За відгуками клієнтів, цей матеріал - кращий на сьогодні варіант в плані естетики. Якщо потрібно, щоб зламаний або потемнілий передній зуб виглядав як новий або мав анатомічно правильну форму, вибирайте саме цирконій. Він гарантує ідеальний зовнішній вигляд і більш високу, у порівнянні з іншими керамічними матеріалами, міцність.

Головна причина - чому використання даного матеріалу в Харкові поки не стало таким же поширеним, як металокераміка - це ціна цирконієвого протезування.

Висока вартість послуги пов'язана не так з дорожнечею матеріалів, як з трудомісткістю виготовлення даних конструкцій. Для створення готової коронки потрібно складне устаткування, також підвищені вимоги до кваліфікації стоматолога. Втім, з урахуванням надійності, довговічності і комфорту носіння, витрати на такі конструкції з часом виправдовують себе. Якщо потрібно підлікувати відразу кілька зубів, з метою економії при створенні жувальних зубних протезів можна використовувати металокераміку - задні коронки все одно не видно під час розмови.

Також корисно: одномоментна імплантація зубів, імплантація передніх зубів, ортодонт дитячий, лікування зубів у дітей, брекети харків

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK