EnglishGermanRussianUkrainian

сапфірові брекети

Брекети - це спеціальні ортодонтичні мініатюрні конструкції, які використовуються в стоматологічній практиці для корекції аномалії положення зубних рядів. Брекет-системи складаються з власне брекетів (пластинок, які накладаються на внутрішню або зовнішню поверхню зубів) і ортодонтичної дуги, яка розташована в спеціальних пазах.

Вирівнювання зубів у процесі застосування брекет-систем обумовлено постійним ретельно спланованим тиском ортодонтической дуги на зубну поверхню. Існує величезна кількість класифікацій брекетів. Одна з них заснована на матеріалі виготовлення. Брекети можуть бути металевими, пластиковими, керамічними і сапфіровими. Сьогодні все більшої популярності серед населення знаходить сапфірове брекет-система. Сапфірові брекети в Харкові і інших містах України вже доступні в багатьох стоматологічних клініках. Прозорі і компактні, сапфірові брекети - вибір тих, для кого особливо важливі естетичні моменти. Матеріал прозорий, його не видно ні в сонячному світлі, ні в променях неонових ламп, під час відвідин клубів і дискотек. Він був би ідеальним вибором, якщо б не досить висока ціна - в кілька разів вище, ніж на металеві моделі, і приблизно вдвічі дорожче, ніж кераміка. Проте, не дивлячись на високу ціну, сапфірові системи залишаються практично досконалим методом лікування патологій прикусу.

Сапфірове брекет-система: основні особливості

Переваги сапфірових брекетних систем

  • Естетичність. Крім того, що брекетние системи на основі сапфіру є повністю прозорими, що робить їх непомітними для оточуючих людей, вони також надають усмішці здоровий блиск - завдяки заломлення світла.
  • Висока ефективність. Системи брекетів на основі сапфіру здатні впоратися навіть з найважчими зубощелепними аномаліями.
  • Сапфірові брекети не дратують навколишні структури ротової порожнини, завдяки чому період адаптації пацієнта до носіння брекетів зводиться до мінімуму.
  • Брекети на основі сапфіру не змінюють свій колір і не жовтіють в процесі життєдіяльності, на відміну від керамічних брекетів.
  • Є більш надійними і більш стійкими до зовнішніх впливів, ніж керамічні і пластикові брекети, завдяки чому мають тривалий термін служби.
  • Дуже міцно фіксуються на зубах завдяки використанню спеціального ортодонтичного клею, що забезпечує максимальну ефективність протягом усього періоду носіння.

Цей матеріал поступається металу в плані міцності, тому:

  • Корекція прикусу займає трохи більше часу, ніж у випадку з металевими моделями брекетів. Просто тому, що матеріал не розрахований на дуже великі зусилля, але ж брекет рухає зуб в потрібну сторону поступово і безперервно.
  • Краще виключити їжу контрастної температури (наприклад, одночасно морозиво і гарячий чай, кава) - це може стати причиною руйнування сапфіровою пластини.

При використанні сапфірових брекетів може знадобитися більш тривалий термін лікування, ніж при використанні металевих, однак комфорт в носінні і естетичність повністю нівелюють цю особливість. Більш ранні моделі сапфірових брекетних систем мали один істотний недолік: через особливості структури на поверхні брекетів досить швидко накопичувався темний наліт, проте сучасні сапфірові моделі позбавлені даного недоліку. По суті, єдиний мінус сапфірових систем - висока вартість, що пояснюється високою якістю матеріалу виготовлення і складністю технологічного процесу.

Останнім часом на ринку з'явилися композитні матеріали - з сапфірового прозорістю, але підвищену міцність за рахунок додавання полімеру. Правда, вони теж не відносяться до розряду дешевих варіантів.

Стандартний термін лікування сапфірових брекетами становить близько одного року-півтора. Тривалість лікування може варіювати в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта.

Сапфірові брекети: ціна і варіанти установки

Брекети називають саму платівку, яка наклеюється на зуб. Але, кажучи про вартість, зазвичай мають на увазі всю конструкцію цілком, плюс оплату роботи фахівця. А ці складові можуть істотно змінювати підсумкову вартість. Ще один важливий фактор - виробник. Як і в інших галузях, тут є визнані лідери, популярні в усьому світі, але з більш дорогими моделями.

Звертайте увагу і на тип фіксації. Брекет-система (сапфірове або будь-яка інша) фіксується до металевої дузі лігатурним або безлігатурні способом. Другий варіант - дорожче. Сама дуга може маскуватися за рахунок матової поверхні або білого покриття. Ці моменти теж збільшують вартість. Звертайте увагу і на тривалість періоду корекції з тією чи іншою моделлю брекетів - чим він коротший, тим менше візитів до стоматолога, які теж коштують грошей. Зазвичай більш тендітні брекети (сапфірові) помітно збільшують термін лікування.

За підсумками першого візиту до ортодонта можна буде дізнатися приблизну вартість. Тривалість лікування і деякі інші параметри розраховуються за результатами аналізу тривимірної моделі щелепи, а для цього потрібно зробити правильну діагностику і відсканувати її зліпок.

Також корисно: протезування переднього зубацирконієва коронкакоронка на передній зуббезметалова коронкаметалокерамічні коронки

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK