EnglishGermanRussianUkrainian

прозорі брекети

Один з основних атрибутів сучасної успішної людини - гарна посмішка й рівні зуби. На жаль, існує чимала кількість різних зубощелепних аномалій і патологій прикусу, які доставляють не лише естетичний дискомфорт, але і є серйозною проблемою для здоров'я, яка вимагає медичного втручання.

З метою корекції аномалій прикусу сьогодні широко застосовуються знімні і незнімні ортодонтичні брекетние системи. Брекети поділяються на кілька груп залежно від матеріалу виготовлення, наявності або відсутності лігатур, місця кріплення. Безумовно, незалежно від різновиду, брекети доставляють ті чи інші незручності в процесі експлуатації. Однак досить часто пацієнти скаржаться на психологічний дискомфорт, який виникає при носінні зовнішніх (вестибулярних) брекетів.

Вирішити естетичні питання в період корекції прикусу допоможуть прозорі брекети, які мають ряд переваг перед. Є кілька видів таких конструкцій - вони розрізняються за матеріалом і вартості. Зверніть увагу: прозорими будуть тільки пластинки брекетів, які приклеюються до зубів. Дротова дуга, що скріпляє їх в єдину систему, видно досить добре. Для маскування її поверхню забарвлюють в білий колір або роблять матовою.

З чого роблять прозорі і напівпрозорі брекети? 

Є три основних типи відповідних матеріалів. Від вибору залежить не тільки вартість брекет-системи, але і тривалість її служби, міцність, швидкість корекції прикусу і інші важливі показники. Необхідно розуміти, що підібрати найбільш доцільний метод лікування аномалій прикусу може тільки кваліфікований лікар-стоматолог.

скоби / замки бректеів, Проникні для світлових променів, роблять з:

  • сапфіру;
  • кераміки;
  • пластика.

Основні особливості керамічних брекетів

Керамічні брекет-системи є ефективним методом лікування патології прикусу і нерівностей зубних рядів. Після установки керамічних виробів ви отримуєте наступні переваги: ​​естетичність (системи брекетів будуть практично непомітні для оточуючих вас людей), гіпоалергенність (ймовірність виникнення алергічних реакцій та подразнення слизових оболонок мінімальна), довговічність і надійність (брекети щільно прилягають до зубів завдяки використанню спеціального ортодонтичного клею) . З недоліків можна відзначити відносно високу вартість у порівнянні з металевими брекетами, а також більш тривалий, ніж у металевих систем, термін носіння.

Основні особливості прозорих сапфірових брекетів

Виробництво сапфірових брекетів - надзвичайно трудомісткий технологічний процес. Унікальна структура кристалів і технологія виготовлення забезпечує абсолютну прозорість і створює ефект блиску зубів. Матеріал є дуже міцним, завдяки чому такі брекети вкрай стійкі до різних механічних навантажень. Сучасні сапфірові брекет-системи відрізняються невеликим терміном адаптації, не викликають роздратування слизових оболонок і не провокують виникнення мовних дефектів. Основні недоліки - висока вартість і необхідність ретельного і дбайливого догляду.

Оптимальною по співвідношенню ціни, довговічності і функціональності вважається кераміка. Правда, керамічні брекети прозорі далеко не завжди - популярні напівпрозорі моделі, колір яких відповідає кольору зубної емалі.

Альтернативні варіанти лікування зубощелепних аномалій

Сьогодні на ринку представлено безліч ортопедичних конструкцій для вирівнювання зубів. Одним з найбільш ефективних аналогів брекетів є стоматологічна капа (елайнер). Це знімна система, яка виготовляється після зняття зліпка, що забезпечує ідеальне поєднання конструкції з поверхнею зубів. Основні переваги кап - прозорість, можливість знімання в будь-який момент при необхідності, повна відсутність дискомфорту при експлуатації. Елайнери ефективні тільки при незначних аномаліях прикусу; серйозні патології вимагають застосування брекетів або хірургічного втручання.

Прозорі брекети: ціна і особливості

Найдорожчими є варіанти з сапфіра. Зате і показники заломлення світла у них найкращі. Залежно від моделі та виробника вони можуть бути зовсім непомітними або красиво іскристими на яскравому сонці. Крім самої платівки, важливі елементи конструкції - замочки і лігатури, які кріплять брекет на металевій дузі. Вони непрозорі і добре видно, тому якщо необхідні дійсно малопомітні брекети, краще віддати перевагу безлігатурні моделям.

На другому місці за вартістю (і на першому по популярності) знаходяться керамічні пластини. Найдешевші з перерахованої трійки - пластикові брекети. Цей матеріал дозволяє зробити платівку і прозорою, і кольоровий - що часто використовується в брекетах для молоді. У цьому випадку конструкція виглядає як стильний аксесуар і не потребує маскування. Про те, скільки коштує установка кожної конкретної системи брекетів, ви можете дізнатися на сайті у відповідному розділі.

Догляд за брекетами

Всі три перерахованих виду відрізняються не дуже високою міцністю, особливо в порівнянні з металами. Пластини потрібно берегти від ударів (актуально для спортсменів), перепадів температури. На період корекції краще відмовитися від твердої їжі, яку доводиться гризти (сухарі, горіхи, козинаки). Прозорий пластик з часом не тільки мутніє, а й забарвлюється - через пористої поверхні, яка досить легко вбирає пігменти, що містяться в їжі та напоях (вино, соки, кава).

Також корисно: брекет система керамічнасапфірові брекетилінгвальні брекетисамолігуючі брекетиметалеві брекети

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK