Зуб сильно пошкоджений через карієсу або поламався в результаті травми? Провести реставрацію можна за допомогою металокерамічних коронок. Останні являють собою штучні конструкції зуба, які дозволяють відновити і зміцнити його анатомічну форму, запобігаючи подальшому руйнуванню.
металокераміку в стоматології застосовують кілька десятиліть (з 50-х років 20 століття). Популярність такі протези заслужили за надійність, естетичність і прийнятну вартість. Даний метод протезування підходить і тоді, коли потрібно відреставрувати лише один зуб, і тоді, коли пошкоджено (відсутній) відразу кілька зубів.
Металокерамічні коронки широко використовуються в протезуванні жувальних зубів і дуже рідко в зоні посмішки. Вони складаються з тонкої (0,3-0,5 мм) металевої основи і керамічного покриття, яке шарами наноситься на поверхню металевого каркаса. Кожен з шарів по черзі піддається випалу, після чого металокераміка коронки за своїми характеристиками наближається до природної емалі зубів. Керамічне (фарфорове) напилення виконується з урахуванням природного відтінку зубів пацієнта. В кожному випадку проводиться індивідуальний підбір відповідного кольору, і в підсумку готовий штучний зуб не відрізняється від «рідних».
У разі протезування металокерамікою депульпація не є обов'язковою процедурою - іноді можна обійтися без неї. Основна причина, яка змушує стоматолога вдаватися до депульпації - ризик торкнутися пульпу при обточуванні (препарування) зуба при підготовці його до установки коронки. Абсолютними показаннями для видалення нервів є анатомічні особливості зубного ряду і глибокий карієс.
Видалення пульпи необхідно в тих випадках, коли є ймовірність її ушкодження (опіку) при обтачивании. Завжди вимагають депульпірованія металокерамічні коронки на передні зуби. Жувальні зуби, в яких обсяг своїх здорових тканин достатній, іноді можна закрити коронкою з металокераміки без депульпації. Остаточне рішення завжди приймається за результатами обстеження стану ротової порожнини стоматологом, безпосередньо перед виготовленням коронок.
Каркас металокераміки підбирається з урахуванням фінансових можливостей пацієнта.
Найбезпечнішими, довговічними і естетичними є конструкції на основі з золота (золото-паладієвий, золото-платиновий сплав). Світлий колір підстави дозволяє домогтися максимально природного кольору готової конструкції або постійної коронки.
Як облицювання використовується особливий керамічний склад, який наноситься на основу пошарово, і кожен шар проходить процес випалу при температурі близько тисячі градусів. Тільки так можна забезпечити надійне хімічне з'єднання металу і облицювальної керамічної покриття.
Разом з тим не можна забувати і про мінуси металокераміки. На жаль, каркас з металу може просвічувати через керамічне покриття і через ясна. Тому у деяких пацієнтів можна спостерігати неестетичну облямівку в зоні прилягання коронки (ось чому при лікуванні передніх зубів стоматологи віддають перевагу більш дорогі безметалеві аналоги). Інший недолік - ймовірність розвитку алергічної реакції на якийсь метал.
Звичайний рекомендований термін гарантії на такі вироби - рік. У нашій клініці «Німецька Стоматологія» термін гарантії - три роки. Але якісно виготовлена коронка прослужить 7-10 років без необхідності ремонту і корекції. Після установки коронки (металлокерамической) ми рекомендуємо відвідувати лікаря-стоматолога не менше ніж раз на дев'ять місяців, навіть якщо ви впевнені у високій якості стоматологічного вироби.
На передні зуби (в «зоні посмішки») іноді ставлять металокерамічні коронки, ціна яких не буде відрізнятися від ціни аналогічної коронки на жувальній групі зубів. Для того щоб відновлений зуб з металокераміки повністю збігався з кольором емалі сусідніх зубів необхідний ретельний контроль кольору і дотримання технології послідовного нанесення всіх шарів кераміки.
Також корисно: скільки коштує імплантація одного зуба, харків дитяча стоматологія, скільки коштує коронка, скільки коштують брекети на зуби, найбезпечніше відбілювання зубів