EnglishGermanRussianUkrainian

керамічні брекети

Проблеми з прикусом і нерівними зубами можна виправити завдяки брекетів. Це універсальні системи, які допомагають реалізувати мрію про голлівудську усмішку практично в будь-якому віці.

Незважаючи на ефективність даної ортодонтической конструкції, у неї є і мінуси: класична брекет-система, виконана з металевих компонентів, дуже помітна при спілкуванні. Це є приводом для засмучення і у дітей, і у дорослих: перші страждають через те, що їх дражнять однолітки, другі почуваються ніяково під час комунікацій з колегами по роботі, з клієнтами або партнерами.

Для найвимогливіших пацієнтів розроблені керамічні системи брекетів, менш помітних для оточуючих. Сьогодні для дітей існує безліч кольорових незвичайних рішень, які допомагають їм створити свій унікальний образ і стиль.

Величезний плюс кераміки - можливість маскування наклеєних на зуби пластинок за рахунок точного підбору кольору. Тобто брекет просто зливається з емаллю. Поступово колір може змінитися - в основному, за рахунок барвників в їжі та напоях, нальоту на поверхні кераміки. Але при дотриманні рекомендацій лікаря керамічні брекети стануть найкращим варіантом в плані співвідношення ціни і якості.

За відгуками людей, які мали можливість порівняти відчуття при носінні конструкцій з металу і з кераміки, використання останніх дозволяє швидше і легше пройти процес звикання.

Корекція прикусу у дорослих і дітей

Як і в інших системах, в складі керамічних конструкцій присутні наступні компоненти:

  • коригувальні пластини на кожен зуб (як раз їх і називають брекетами);
  • дуга, що з'єднує ці пластини в одне ціле;
  • кріпильні елементи: в залежності від того - яким способом відбувається кріплення окремих брекетів з дугою, відрізняють лігатурні і безлігатурні (вони ж самолігуючі) моделі.

Тільки правильно підібрана брекет-система (керамічна, з лігатурою або замком) допоможе відновити правильність розташування зубів і навіть виправити викривлення щелепи.

Найчастіше брекети рекомендують дітям в ранньому дитячому віці, а дорослим - в будь-якому віці. Методика працює і з одним зубом, і з декількома. Терміни помітно різняться:

  • в найпростішому випадку у дитини на корекцію положення одного зуба піде від 2-3 місяців;
  • дорослий в аналогічному випадку витратить 4-5 місяців і більше - в залежності від віку;
  • якщо зуби зміщені сильно і зубощелепні деформації значні, потрібно до 2-3 років.

Які бувають системи з керамічними брекетами

В залежності від побажань пацієнта, його фінансових можливостей, а головне - в залежності від стану ротової порожнини і ступеня проблеми в клініках Києва та Харкова готові запропонувати конструкції з:

  • Суцільнокерамічні пластинами - в них все елементи виконані з кераміки, без будь-яких металевих замків. Серед переваг такої моделі - чудовий візуальний ефект, серед мінусів - крихкість.
  • Комбіновані пластини, в яких один з елементів (замок, паз) виконаний з металу. Естетичні властивості таких аналогів поступаються попереднім моделям, зате вони є більш надійними.

Особливості установки і носіння брекетів

Алгоритм установки систем з кераміки не відрізняється від процедури з класичними аналогами з металу. На I стадії проводиться ретельний огляд і санація ротової порожнини. Лікується карієс, видаляється зубний камінь і т.д. Після цього проводиться підготовка, необхідна для створення індивідуальної коректує системи.

Встановлювати, коригувати та знімати брекети (керамічні, металеві або інші) може тільки фахівець. Для того щоб точно розрахувати параметри коректує системи, робиться зліпок щелепи, його сканують і створюють тривимірну комп'ютерну модель. Встановлюють брекет-системи точно відповідно до розрахунків.

Після установки потрібно буде раз в 1-2 місяці відвідувати стоматолога. Він коригує натяг металевої дротяної дуги і при необхідності чистить брекети. Після завершення етапу корекції потрібно буде носити фіксуючу капу - за часом приблизно стільки ж, скільки тривав етап виправлення прикусу. У більшості випадків фіксується утримує ретейнер (тонка спеціальна дуга з дроту) з внутрішньої сторони зубів для збереження отриманого результату лікування.

Ефективність використання брекетів, а також їх збереження (довговічність) багато в чому залежить від того - наскільки ретельно пацієнт дотримується правил догляду за системою. На час корекції краще відмовитися від деяких видів їжі (горіхи, насіння, іриски, їжа і напої з великою кількістю барвників) і не лінуватися щодня проводити гігієнічні процедури ротової порожнини.

Що відчуває пацієнт після установки брекетів?

Кераміка це чи ні, на перших порах пацієнту доведеться набратися терпіння.

З моменту установки системи на зуби виявляється несильно, але постійний тиск. Через це в ротовій порожнині відчувається дискомфорт, не виключається і деяка хворобливість. Крім того, брекети, які виступають за рівень зубів, натирають чутливу слизову оболонку рота. Людям з низьким больовим порогом лікар може порекомендувати тимчасовий прийом знеболюючих засобів. Щоб полегшити стан, бажано на перших порах віддати перевагу м'якою, подрібненої їжі. Стан дискомфорту зберігається недовго - зазвичай протягом 1 - 2 тижнів відбувається звикання, і людина поступово перестає помічати присутність чужорідної конструкції.

Керамічні брекети: ціна та відгуки

Кераміка трохи дорожче металевих конструкцій, але виглядає набагато краще. За естетичним показниками вона практично не поступається сапфіровим моделям, але коштує дешевше. Правда, деякі безлігатурні брекети останнього покоління дозволяють завершити курс корекції трохи швидше - приблизно на 1-3 місяці. Це дає додаткову економію, адже кожен візит до стоматолога теж буде платним.

Сьогодні виробники пропонують брекети (керамічні), ціна яких цілком доступна. Ті, для кого дуже важливий естетичний аспект, можуть замовити комплект з матовою або білою дротом, яка практично непомітна на тлі зубної емалі.

Також корисно: брекети види, damon брекети, відбілити зуби ціна, імплантація зубів етапи, дитяча стоматологія в харкові

Поділитися: Поділитися на Facebook Поділитися в Google+ Tweet about this on Twitter Поділитися на LinkedIn Викласти на VK