Міцні і естетичні безметалеві коронки - ідеальний варіант для передніх зубів. На відміну від металокераміки, керамічні та цирконієві коронки повністю ідентичні здоровим зубам. При виготовленні зубний технік враховує відтінок емалі зубного ряду, і коронки після установки виглядають точно так само, як їх оточення. Виділяють два основних види таких коронок - порцелянові та цирконієві.
Якщо говорити більш точно, то асортимент безметаллових протезів або прототипів (а коронка, по суті, є протезом зуба), дещо ширше. До цієї групи, зокрема, відносяться недорогі пластикові аналоги, які зазвичай використовуються в якості тимчасової коронки. Чисто керамічні вироби виконуються з порцеляни - у них немає каркаса. Але є і безметалеві коронки з каркасом - це реставраційні матеріали на основі оксиду цирконію, оксиду алюмінію. У кожного варіанту є свої особливості і переваги.
Перед проведенням ортопедичних процедур лікар обов'язково оцінює можливість і доцільність встановлення протезів - хоч керамічних, хоч будь-яких інших. Основними протипоказаннями для їх використання є стоматологічні проблеми, а саме - дефекти зубощелепної системи (наприклад, патології прикусу) і важкі захворювання ясен (гострий або хронічний пародонтит). Якщо такі є, то спочатку потрібно усунути патологію (при можливості), а потім проводити протезування.
В арсеналі стоматологів сьогодні є великий вибір реставраційних матеріалів. Звернувшись в зубного лікаря клініку в Харкові, пацієнт може замовити коронку з будь-якого матеріалу і будь-якої цінової категорії. Виділимо основні «за» і «проти» металевих і безметаллових протезів:
Кераміка |
металокераміка |
+ Менша вага в порівнянні з металевими аналогами + Відмінні естетичні якості + Не потрібно сильна обточування зуба (препарування зуба) + Можливість точно відтворити форму, структуру і рельєф зуба + Хороша сумісність з живими тканинами + При створенні коронки використовуються складні інноваційні технології, що підвищує цілісність, функціональність і естетику таких робіт + Великий вибір безметаллових матеріалів для заміщення коронкової частини жувальних зубів - Вартість |
+ Висока міцність + Висока довговічність + Більш демократична ціна в порівнянні з безметалове конструкціями - Естетичні властивості програють безметалове аналогам, тому зазвичай їх встановлюють на малопомітні при посмішці жувальні зуби (металева основа може просвічувати) - Для установки доводиться сильно обточувати зуб / зуби - Термін служби коронки даного типу в естетичному плані поступається цілісно керамічним аналогам |
Розглянемо більш детально різні типи безметаллових коронок. Відзначимо, що для реставрації пошкоджених і втрачених зубів з урахуванням загального стану ротової порожнини та побажання пацієнта можуть використовуватися:
Основний матеріал в даному випадку - особливий вид порцеляни. Він нешкідливий для організму, не викликає алергічних реакцій, не дратує прилеглий край ясен. Більш того, встановлювати такі коронки можна без видалення нерва. Тому коронки з порцеляни незамінні в тих випадках, коли корекція здійснюється з косметичними цілями. Під «ковпачком» залишається здоровий живий зуб - з надійною поверхневої захистом з твердого фарфору.
На відміну від виробів з металокераміки, порцелянові коронки НЕ обведені по кордоні з яснами тонким сіруватим обідком. Відрізнити їх від натурального зуба зможе тільки стоматолог при уважному огляді.
Єдиний мінус коронок з порцеляни - не надто висока міцність. Вони поступаються аналогам з оксиду цирконію і зазвичай встановлюються тільки для естетичної корекції на передніх зубах.
Від застосовуваного методу залежить вартість, швидкість виготовлення і точність готової коронки з кераміки.
На даний момент вони відносяться до одних з найбільш міцних і довговічних. Такі характеристики забезпечує цирконієвий каркас, на який наноситься шар керамічного покриття.
У клініках Харкова лікарі можуть запропонувати і керамічні конструкції на основі з цирконію, і повністю цирконієві коронки (у другому випадку досягається максимальна міцність протеза - це найкращій варіант для жувальних зубів). Подібні безметалеві коронки мають цілу низку переваг перед будь-якими іншими.
Єдиний мінус цього чудового матеріалу - висока вартість. Виробництво здійснюється в кілька етапів, із застосуванням технологій комп'ютерного моделювання та пошарового нанесення натурального керамічного матеріалу на цирконієву основу.
В ході візиту до стоматолога визначається доцільність і можливість установки коронки (одиничного протеза або моста). При необхідності проводиться стоматологічне лікування - санація ротової порожнини, видалення нервів, пломбування і т.д .. Опорні зуби лікуються і обтачиваются на товщину коронки. Якщо у пошкодженого зуба немає достатніх підстав для фіксації протеза, встановлюються вкладки, штифти або імплантати. Підбирається колір майбутнього штучного зуба.
Для підготовки до протезування лікаря-стоматолога потрібно рентгенівський панорамний знімок або комп'ютерна томограма КТ і зубощелепної зліпок, по якому в лабораторії готується модель майбутньої коронки. На підставі цієї моделі формується і коригується майбутня коронка. В процесі примірки проводиться підгонка. Готовий протез встановлюється за допомогою спеціального клею.
Процес протезування (від початку лікування до установки) в різних випадках може істотно відрізнятися за часом. Залежно від обсягу та складності робіт стоматолога іноді може бути досить кількох днів, а іноді потрібно і кілька тижнів. Безпосередня фіксація готової коронки (моста) займає від півгодини до 2 - 3 годин (це, як правило, безболісна процедура).
Білосніжні штучні зуби не потребують якомусь спеціальному догляді - достатньо регулярно проводити традиційні гігієнічні процедури.
Залежно від типу встановленого протеза і дотримання рекомендацій лікаря штучний зуб здатний прослужити 10, 15 і більше років. Однак на практиці зустрічаються ситуації, коли пацієнт залишається незадоволеним отриманим результатом.
Одні скаржаться на хворобливі відчуття, інші засмучені зовнішнім виглядом поставленої коронки. Як правило, все це пов'язано з недостатньою кваліфікацією стоматолога, який не зміг забезпечити відповідну форму і розмір конструкції.
Щоб уникнути подібних проблем, ретельно вибирайте клініку і орієнтуйтеся при цьому на рекомендації реальних клієнтів. Не забувайте про обов'язкове відвідування стоматолога для профілактичного огляду один раз кожні 6 місяців - це дозволить своєчасно виявити і усунути будь-яку проблему.
Приходьте в гості - і ми допоможемо підібрати оптимальний варіант відновлення природної сліпучої усмішки!
Також корисно: скільки коштує відбілити зуби, імплантація зубів харків ціни, стоматологія дитяча харків, ціна металокерамічної коронки, скільки коштує коронка на зуб